Aktivity (zima & léto)

V Nebespánu se nudit určitě nebudete. Některé z aktivit můžete provozovat přímo u nás v Nebespánu (označené *), jiné v blízkém okolí. Rádi Vám doporučíme nebo poradíme – naprostou většinu z nich jsme osobně vyzkoušeli.


  V naší zrcadlové tělocvičně probíhá Pilates 1 x  týdně vždy od 19:00 do  20:00. Můžete se kdykoliv přidat, i bez předchozí rezervace. Cena za lekci je 60 Kč. Podložky jsou k dispozici.

  V Kašperských Horách můžete navštívit další formy cvičení (jóga, zumba apod.) – aktuální info na stránkách sportovní haly: https://sport.kasphory.cz/sporty-a-aktivity, na zumbu si nezapomeňte vzít dobré fitness boty.


  Přímo v Nebespánu provozujeme půjčovnu horských elektrokol. Připravena jsou 4 kola značky STR  Air. I náročnou trasu si díky elektrokolům teď může zkusit opravdu každý. Elektrokolo dokáže také vyrovnat výkonostní rozdíly účastníků cyklovýletu. Při šetrné jízdě ujedete na jedno nabití až 60 km. Cena půjčovného je 500 Kč na den a je nutné rezervovat dostatečně předem.


  Můžete si tady zahrát i stolní tenis.

  V naší tělocvičně můžete sami hrát stolní tenis, tancovat, posilovat, házet si, cvičit s dětmi, protahovat se…. je to zkrátka tělocvična.         

  K dispozici jsou: podložky na cvičení, overbally, powerbandy a dokonce i balanční podložky T-Bow. Mimo topnou sezou je pro ubytované hosty tělocvična zdarma, v zimě za příplatek 50 Kč / hod. za vytápění.


  stezky Kasperky

  Klikněte na mapku – otevře se vám v originální velikosti.

  Asi není potřeba zmiňovat, že Šumava je jako stvořená pro kratší i delší pěší výlety. V kavárně jsou k dispozici šanony s nejhezčími výlety po celé Šumavě včetně  její bavorské části. U každého výletu je uvedeno, zda je možné ho absolvovat i s kočárkem. Přímo v okolí Kašperských Hor je několik hezkých, velmi dobře značených vycházkových okruhů. Podrobné popisy výletů Vám dáme v kavárně.

  Také se můžete spolu s průvodci vydat do šumavské divočiny. Zde je bohužel nutná registrace předem.

  Areály hodnotíme na základě vlastní zkušenosti. Rádi Vám poskytneme podrobné informace ke každému z nich.

  Skiareál Lišák, Kašperské Hory (600m)

  Příjemný rodinný areál přímo v místě, vhodný především pro začínající až středně pokročilé lyžaře. Parkování zdarma. Výhodou pro rodiče může být, že mají celý svah pod kontrolou. V areálu je pěkné dětské hřiště s posuvným kobercem a kolotočem. Pro naše hosty máme 20% slevu na jízdenky a 10% slevu na služby půjčovny a lyžařské školy.

  Web: www.skikasperky.cz

  Náš tip! V Nebespánu pořádáme oblíbené zimní pobyty s lyžařskou školkou “all inclusive” – včetně odvozu dětí i vybavení na svah.

   Fotogalerie skiareál Kašperské Hory

  Velký Javor (Grosser Arber) – Německo (45 minut autem)

  Nejlepší lyžování v celé oblasti Šumavy – uspokojí i sportovní náročné lyžaře (2 černé sjezdovky). Vzhledem k minimálním čekacím dobám na lanovkách nabízí tento areál výborný poměr kvalita versus cena. Celodenní lyžování 30 EUR; 3 hodiny Vás budou stát 21 EUR. Velké parkoviště zdarma.
  Podrobné info (i v češtině) www.arber.de

  Zadov – Kobyla (20 minut)
  Areál je vhodný spíš pro rodinné lyžování  – od začátečníků pro průměrné lyžaře. Svah je o něco delší, avšak není o mnoho prudší než v Kašperských Horách. Výborně upravené stopy na běžky.  Občas bývá problém zaparkovat. Podrobné info na www.lazadov.cz

  Špičák (45 minut autem)

  Leží na české straně v sousedství německého Javoru. Areál nabízí kvalitní sjezdové tratě různé obtížnosti, raritou je jedna z nejprudších černých sjezdovek v ČR, zvaná Šance.
  Novinkou pro milovníky volného lyžování jsou od sezony 2012 skitouringové trasy, které vytyčila horská služba. V hlavní sezoně je obtížené zaparkovat v blízkosti areálu. Podrobné informace na www.spicak.cz.

  Kvilda (30 minut autem)

  Malý areál vhodný především pro děti. Velmi příjemné je, že můžete parkovat velmi blízko lyžařské školky, kde je hezké dětské hřiště. Svahy jsou krátké, ale pro děti jako stvořené. Přímo u sjezdovek začínají kvalitně upravené běžecké stopy – není problém se prostřídat u dětí (jeden z rodičů se věnuje dětem, druhý běžkuje… ). Více info na www.skikvilda.cz

  Fotogalerie skiareál Kašperské Hory

   

  mapa-bezecke-stopy-kasperske-hory

  Klikněte pro mapu běžeckých tratí v okolí K. Hor.

  Šumava je pro běžkaře přímo ideální. Povětšinou pozvolné kopce i sjezdy a rovinaté pláně nabízí velmi dobré podmínky pro běžecké lyžování. Stovky km strojově udržovaných tras nenechají žádného milovníka běžeckého lyžování v klidu. Rádi Vám doporučíme trasy podle obtížnosti i délky.

  Přímo v okolí Kašperských Hor jsou za dobrých sněhových podmínek skútrem upravované běžecké stopy v celkové délce cca 25 km. Běžecké stopy začínají 250m od Nebespánu. Podrobný popis tras a běžeckých stop na Šumavě, stejně jako aktuální sněhové informace najdete na webu www.bilastopa.cz.


  Pokud rádi bruslíte, vezměte si brusle s sebou. Každou středu, pátek a sobotu můžete bruslit na zimním stadionu v Sušici (15 minut autem). Termíny jsou vyhrazené speciálně pro rodiny s dětmi, především kvůli bezpečnosti. Více informací a rozpis hodin najdete na webu zimního stadionu

  Připravujeme.

  Připravujeme.

  Připravujeme.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Facebook Iconfacebook like buttonVisit Our BlogVisit Our BlogVisit Our Blog
  Paste your AdWords Remarketing code here