Zimní víkendy na Šumavě

17 Jan

posted by

Categories: Šumava

Comments: 0

Přijeďte si užít zimu a dobré jídlo na Šumavu!
Konečně i u nás sněží, rodinný lyžařský areál LIšák (600m od Nebespánu) je v provozu. Sněhové podmínky na centrální Šumavě jsou velmi dobré.  ideální. Rádi vám poradíme, do kterého lyžařského areálu nebo běžecké stopy se vydat, sami aktivně lyžujeme.

Každou středu a sobotu během jarních prázdnin můžete navštívit nejvýše položený hrad v ČR – hrad Kašperk -  a podívat se, jak se ve středověku žilo v zimě na hradě…

Po lyžování doporučujeme relaxaci u zapáleného krbu v Nebespánu u znamenitého jídla, sklenky vína nebo zákusku a kávy od našich baristů. Můžete si dát například menu, které jsme připravili pro Grand restaurant festival 2018

Rezervace na tel. 736 602 378 nebo na mailu: info@nebespan.cz

1/ Možnosti běžeckého lyžování:

Ve vzdálenosti do 25 minut autem se dostanete na nástupní místa známých center běžeckého lyžování – na Horskou Kvildu, na Srní nebo na Železnorudsko (nástupní místa při silnici z Hartmanic na Železnou Rudu. K dispozici jsou vám desítky kilometrů upravených běžeckých stop. Silnice jsou obvykle dobře upravené, stačí vám kvalitní zimní pneumatiky.

Za dobrých sněhových podmínek jsou upravené stopy přímo v Kašperských Horách. Začínají pouhých 200 m od Nebespánu. Projíždí se skútrem, jedná se o jednu stopu. Jsou vedené po krásných loukách okolo Kašperek a pak se zvedají přes silnici na Stachy směrem k hoře Ždánov. Můžete dojet až na Javorník a druhou stranou zase zpět.  Stáhněte si mapu běžeckých stop v okolí Kašperek ve formátu pdf nebo se podívejte na interaktivní mapu.

Aktuální stav běžeckých stop na Šumavě najdete na webu bilastopa.cz.

2/ Možnosti sjezdového lyžování:

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Kromě lyžařského areálu přímo v Kašperských Horách, který je vhodný zejména pro rodinné lyžování, je na Šumavě několik dalších lyžařských center, kde si přijdou na své jak rekreační, tak sportovní lyžaři – vše jsme přehledně sepsali do následující tabulky.

Lyžařský areálVzdálenost autem od hoteluPopis areáluVýhody a poznámky
Kašperské Hory
Začátečníci až středně pokročilí.
www.skikasperky.cz
1 minuta, parkování zdarmaRodinný příjemný areál, parkování zdarma. Velmi hezké dětské hřiště - posuvný koberec, kolotoč ap. Pro naše hosty zde máme 20% slevu na vybavení a 10% na služby lyžařské školy! Pořádáme zde vlastní lyžařsku školku.
Hartmanice
Začátečníci až středně pokročilí.
www.la-hartmanice.cz
10 minut, parkování zdarmaMalý, ale příjemný areál kousíček od chalup. Pěkný svah, dětský areál s provazovým vlekem a lyžařskou školkou. Příjemný bufet, parkování zdarma. Minimum lidí. Velmi výhodné ceny.
Zadov
Začátečníci až středně pokročilí.
www.lazadov.cz
20 minut, parkování zdarmaStředně velký lyžařský areál s dobrou dostupností. V hlavních sezonách hodně lyžařů. Ideální pro rodinu, kde jsou lyžaři i běžkaři, zabaví se všichni.Velmi dobrá lyžařská škola a školka. Možnost výuky běžeckého lyžování.
Velký Javor
Začátečníci až pokročilí (sportovní) lyžaři
www.arber.de (i česky)
35 minut, parkování zdarmaNejlepší lyžování na Šumavě (bavorská část). 2 červné sjezdovky (z toho jedna FIS), kabinka, sedačkové lanovky, krásný snowpark, parkování zdarma. Opravdu si to užijete. Děti do 6 let zdarma. Vyeďte nahoru a vyjděte na vrchol, nádherné výhledy.
Špičák
Začátečníci až pokročilí
www.spicak.cz
35 minut, parkování zdarma (při koupi skipasu)Pěkné i když užší sjezdovky, sedačková lanovka. Nové parkoviště přímo u sjezdovek. Nejprudší černá sjezdovka v ČR zvaná Šance. Trochu levnější než Velký Javor.

Lyžařská školka a program pro děti

Pokud přijedete s dětmi, nabízíme Vám v období jarních prázdnin (4.2.-11.3.) jedinečnou příležitost přihlásit je do naší lyžařské školky. Výuka probíhá od pondělí do čtvrtka od 10 do 12 hodin v areálu Lišák v Kašperských Horách, kde jsou výborné podmínky pro děti, včetně vyhřívané klubovny. Naše lyžařská školka je “all inclusive”: lyzarska skolka deti

  • denně odvoz dítěte z hotelu na svah a zpět (s doprovodem dospělé osoby)
  • odvoz lyžařského vybavení na svah a zpět (před a po skončení celé výuky)
  • 4 x lyžařskou výuku 2 hod. pondělí – čtvrtek (přesuny jsou mimo)
  • vyhřívaná klubovna s možností úschovy lyžařského vybavení (nebudete muset nikam nic nosit)
  • svačina (teplý čaj, sušenky)
  • a především opravdový luxus 1 učitel na max. 3 začátečníky a 5 pokročilých 

2 odpoledne v týdnu je pak pro děti připravený krásný program v naší tělocvičně. Podívejte se na podrobné informace o pobytu s lyžařskou školkou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Přijeďte užít víkend na jarní Šumavu. Máme pro vás nápady a tipy na skvělý program a Vy budete odjíždět plní energie. Ještě máme poslední VOLNÉ POKOJE v obou termínech 27.4.-1.5. a 4.-8.5.!

Hudební víkendy s nejlepšími muzikanty a skvělou atmosférou spojené s degustací specialit od našeho francouzského kuchaře. Rezervujte včas neopakovatelné zážitky...stůl či pokoj!

Podívejte se na naši otevírací dobu jaro 2018. Do 26.4. včetně máme zavřeno. Těšíme se na vás od 27.4. na prodloužené víkendy s novým menu a dobrotami i v Nebeskrámu. Aktuální info tel. 603 255 563.

Prijdte k nám posnídat - s přáteli nebo ve dvou. Snídaně servírujeme v sobotu a v neděli od 9:00 do 11:00. Čerstvé croissanty, nadýchané omelety, míchaná vajíčka...

Facebook Iconfacebook like buttonVisit Our BlogVisit Our BlogVisit Our Blog
Paste your AdWords Remarketing code here