Zimní víkendy na Šumavě

17 Jan

posted by

Categories: Šumava

Comments: 0

Přijeďte si užít zimu a dobré jídlo na Šumavu!
Konečně i u nás sněží, rodinný lyžařský areál LIšák (600m od Nebespánu) je v provozu. Sněhové podmínky na centrální Šumavě jsou velmi dobré.  ideální. Rádi vám poradíme, do kterého lyžařského areálu nebo běžecké stopy se vydat, sami aktivně lyžujeme.

Každou středu a sobotu během jarních prázdnin můžete navštívit nejvýše položený hrad v ČR – hrad Kašperk -  a podívat se, jak se ve středověku žilo v zimě na hradě…

Po lyžování doporučujeme relaxaci u zapáleného krbu v Nebespánu u znamenitého jídla, sklenky vína nebo zákusku a kávy od našich baristů. Můžete si dát například menu, které jsme připravili pro Grand restaurant festival 2018

Rezervace na tel. 736 602 378 nebo na mailu: info@nebespan.cz

1/ Možnosti běžeckého lyžování:

Ve vzdálenosti do 25 minut autem se dostanete na nástupní místa známých center běžeckého lyžování – na Horskou Kvildu, na Srní nebo na Železnorudsko (nástupní místa při silnici z Hartmanic na Železnou Rudu. K dispozici jsou vám desítky kilometrů upravených běžeckých stop. Silnice jsou obvykle dobře upravené, stačí vám kvalitní zimní pneumatiky.

Za dobrých sněhových podmínek jsou upravené stopy přímo v Kašperských Horách. Začínají pouhých 200 m od Nebespánu. Projíždí se skútrem, jedná se o jednu stopu. Jsou vedené po krásných loukách okolo Kašperek a pak se zvedají přes silnici na Stachy směrem k hoře Ždánov. Můžete dojet až na Javorník a druhou stranou zase zpět.  Stáhněte si mapu běžeckých stop v okolí Kašperek ve formátu pdf nebo se podívejte na interaktivní mapu.

Aktuální stav běžeckých stop na Šumavě najdete na webu bilastopa.cz.

2/ Možnosti sjezdového lyžování:

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Kromě lyžařského areálu přímo v Kašperských Horách, který je vhodný zejména pro rodinné lyžování, je na Šumavě několik dalších lyžařských center, kde si přijdou na své jak rekreační, tak sportovní lyžaři – vše jsme přehledně sepsali do následující tabulky.

Lyžařský areálVzdálenost autem od hoteluPopis areáluVýhody a poznámky
Kašperské Hory
Začátečníci až středně pokročilí.
www.skikasperky.cz
1 minuta, parkování zdarmaRodinný příjemný areál, parkování zdarma. Velmi hezké dětské hřiště - posuvný koberec, kolotoč ap. Pro naše hosty zde máme 20% slevu na vybavení a 10% na služby lyžařské školy! Pořádáme zde vlastní lyžařsku školku.
Hartmanice
Začátečníci až středně pokročilí.
www.la-hartmanice.cz
10 minut, parkování zdarmaMalý, ale příjemný areál kousíček od chalup. Pěkný svah, dětský areál s provazovým vlekem a lyžařskou školkou. Příjemný bufet, parkování zdarma. Minimum lidí. Velmi výhodné ceny.
Zadov
Začátečníci až středně pokročilí.
www.lazadov.cz
20 minut, parkování zdarmaStředně velký lyžařský areál s dobrou dostupností. V hlavních sezonách hodně lyžařů. Ideální pro rodinu, kde jsou lyžaři i běžkaři, zabaví se všichni.Velmi dobrá lyžařská škola a školka. Možnost výuky běžeckého lyžování.
Velký Javor
Začátečníci až pokročilí (sportovní) lyžaři
www.arber.de (i česky)
35 minut, parkování zdarmaNejlepší lyžování na Šumavě (bavorská část). 2 červné sjezdovky (z toho jedna FIS), kabinka, sedačkové lanovky, krásný snowpark, parkování zdarma. Opravdu si to užijete. Děti do 6 let zdarma. Vyeďte nahoru a vyjděte na vrchol, nádherné výhledy.
Špičák
Začátečníci až pokročilí
www.spicak.cz
35 minut, parkování zdarma (při koupi skipasu)Pěkné i když užší sjezdovky, sedačková lanovka. Nové parkoviště přímo u sjezdovek. Nejprudší černá sjezdovka v ČR zvaná Šance. Trochu levnější než Velký Javor.

Lyžařská školka a program pro děti

Pokud přijedete s dětmi, nabízíme Vám v období jarních prázdnin (4.2.-11.3.) jedinečnou příležitost přihlásit je do naší lyžařské školky. Výuka probíhá od pondělí do čtvrtka od 10 do 12 hodin v areálu Lišák v Kašperských Horách, kde jsou výborné podmínky pro děti, včetně vyhřívané klubovny. Naše lyžařská školka je “all inclusive”: lyzarska skolka deti

  • denně odvoz dítěte z hotelu na svah a zpět (s doprovodem dospělé osoby)
  • odvoz lyžařského vybavení na svah a zpět (před a po skončení celé výuky)
  • 4 x lyžařskou výuku 2 hod. pondělí – čtvrtek (přesuny jsou mimo)
  • vyhřívaná klubovna s možností úschovy lyžařského vybavení (nebudete muset nikam nic nosit)
  • svačina (teplý čaj, sušenky)
  • a především opravdový luxus 1 učitel na max. 3 začátečníky a 5 pokročilých 

2 odpoledne v týdnu je pak pro děti připravený krásný program v naší tělocvičně. Podívejte se na podrobné informace o pobytu s lyžařskou školkou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vánoce se blíží! Využijte naši výhodnou nabídku "Gurmánský balíček" a obdarujte své blízké voucherem do Nebespánu. V krásné obálce zašleme na vaši adresu, v klidu a bez stresu.

Od 29.10. do 21.12.18 včetně je Nebespán ZAVŘENÝ (kromě 17.11. - koncert). OTEVÍRÁME o vánočních prázdninách. Aktuální info na tel. 736 602 378 a facebooku. Děkujeme a přejeme hezký adventní čas.

Přijeďte si s celou rodinou užít pohodovou zimní dovolenou. Lyžařská školka "all inclusive" pro děti od 4 let a zábavný odpolední program bez rodičů! Gastronomické zážitky a relaxace pro dospělé...

Prijdte k nám posnídat - s přáteli nebo ve dvou. Snídaně servírujeme v sobotu a v neděli od 9:00 do 11:00. Čerstvé croissanty, nadýchané omelety, míchaná vajíčka...

Facebook Iconfacebook like buttonVisit Our BlogVisit Our BlogVisit Our Blog
Paste your AdWords Remarketing code here