Zimní víkendy na Šumavě

3 Jan

posted by

Categories: Šumava

Comments: 0

Přijeďte si užít zimu a dobré jídlo na Šumavu!
Konečně i u nás sněží, rodinný lyžařský areál LIšák (600m od Nebespánu) je v provozu. Sněhové podmínky na centrální Šumavě jsou dobré.  Rádi vám poradíme, do kterého lyžařského areálu nebo běžecké stopy se vydat, sami aktivně lyžujeme.

Každou středu a sobotu během jarních prázdnin můžete navštívit nejvýše položený hrad v ČR – hrad Kašperk –  a podívat se, jak se ve středověku žilo v zimě na hradě…

Po lyžování doporučujeme relaxaci u zapáleného krbu v Nebespánu u znamenitého jídla, sklenky vína, zákusku od cukrářky Jany a kávy od našich baristů. Můžete si dát například menu, které jsme připravili pro Grand restaurant festival 2019

Rezervace na tel. 736 602 378 nebo na mailu: info@nebespan.cz

1/ Možnosti běžeckého lyžování:

Ve vzdálenosti do 25 minut autem se dostanete na nástupní místa známých center běžeckého lyžování – na Horskou Kvildu, na Srní nebo na Železnorudsko (nástupní místa při silnici z Hartmanic na Železnou Rudu. K dispozici jsou vám desítky kilometrů upravených běžeckých stop. Silnice jsou obvykle dobře upravené, stačí vám kvalitní zimní pneumatiky.

Za dobrých sněhových podmínek jsou upravené stopy přímo v Kašperských Horách. Začínají pouhých 200 m od Nebespánu. O aktuální situaci vás budeme informovat, momentálně silně sněží (3.1.2019). Projíždí se skútrem, jedná se o jednu stopu. Jsou vedené po krásných loukách okolo Kašperek a pak se zvedají přes silnici na Stachy směrem k hoře Ždánov. Můžete dojet až na Javorník a druhou stranou zase zpět.  Stáhněte si mapu běžeckých stop v okolí Kašperek ve formátu pdf nebo se podívejte na interaktivní mapu.

Aktuální stav běžeckých stop na Šumavě najdete na webu bilastopa.cz.

2/ Možnosti sjezdového lyžování:

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Kromě lyžařského areálu přímo v Kašperských Horách, který je vhodný zejména pro rodinné lyžování, je na Šumavě několik dalších lyžařských center, kde si přijdou na své jak rekreační, tak sportovní lyžaři – vše jsme přehledně sepsali do následující tabulky.

Lyžařský areálVzdálenost autem od hoteluPopis areáluVýhody a poznámky
Kašperské Hory
Začátečníci až středně pokročilí.
www.skikasperky.cz
1 minuta, parkování zdarmaRodinný příjemný areál, parkování zdarma. Velmi hezké dětské hřiště - posuvný koberec, kolotoč ap. Pro naše hosty zde máme 20% slevu na vybavení a 10% na služby lyžařské školy! Pořádáme zde vlastní lyžařsku školku.
Hartmanice
Začátečníci až středně pokročilí.
www.la-hartmanice.cz
10 minut, parkování zdarmaMalý, ale příjemný areál kousíček od chalup. Pěkný svah, dětský areál s provazovým vlekem a lyžařskou školkou. Příjemný bufet, parkování zdarma. Minimum lidí. Velmi výhodné ceny.
Zadov
Začátečníci až středně pokročilí.
www.lazadov.cz
20 minut, parkování zdarmaStředně velký lyžařský areál s dobrou dostupností. V hlavních sezonách hodně lyžařů. Ideální pro rodinu, kde jsou lyžaři i běžkaři, zabaví se všichni.Velmi dobrá lyžařská škola a školka. Možnost výuky běžeckého lyžování.
Velký Javor
Začátečníci až pokročilí (sportovní) lyžaři
www.arber.de (i česky)
35 minut, parkování zdarmaNejlepší lyžování na Šumavě (bavorská část). 2 červné sjezdovky (z toho jedna FIS), kabinka, sedačkové lanovky, krásný snowpark, parkování zdarma. Opravdu si to užijete. Děti do 6 let zdarma. Vyeďte nahoru a vyjděte na vrchol, nádherné výhledy.
Špičák
Začátečníci až pokročilí
www.spicak.cz
35 minut, parkování zdarma (při koupi skipasu)Pěkné i když užší sjezdovky, sedačková lanovka. Nové parkoviště přímo u sjezdovek. Nejprudší černá sjezdovka v ČR zvaná Šance. Trochu levnější než Velký Javor.

Lyžařská školka a program pro děti

Pokud přijedete s dětmi, nabízíme Vám v období jarních prázdnin (4.2.-11.3.) jedinečnou příležitost přihlásit je do naší lyžařské školky. Výuka probíhá od pondělí do čtvrtka od 10 do 12 hodin v areálu Lišák v Kašperských Horách, kde jsou výborné podmínky pro děti, včetně vyhřívané klubovny. Naše lyžařská školka je “all inclusive”: lyzarska skolka deti

  • denně odvoz dítěte z hotelu na svah a zpět (s doprovodem dospělé osoby)
  • odvoz lyžařského vybavení na svah a zpět (před a po skončení celé výuky)
  • 4 x lyžařskou výuku 2 hod. pondělí – čtvrtek (přesuny jsou mimo)
  • vyhřívaná klubovna s možností úschovy lyžařského vybavení (nebudete muset nikam nic nosit)
  • svačina (teplý čaj, sušenky)
  • a především opravdový luxus 1 učitel na max. 3 začátečníky a 5 pokročilých 

2 odpoledne v týdnu je pak pro děti připravený krásný program v naší tělocvičně. Podívejte se na podrobné informace o pobytu s lyžařskou školkou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ještě máme poslední volné luxusní pokoje na Silvestra 2019. Bufet a menu od našich francouzských kuchařů a zajímavý program k tomu. Rezervujte včas a oslavte Silvestra stylově!

Podzim je na Šumavě krásný. Přijeďte si užít odpočinkový víkend s jemnou jógou 11.-13.10.. Naučíte se relaxovat, srovnáte tělo, bolavá záda a získáte novou energii. Rezervujte včas, máme omezený počet míst!

Od 29.10. do vánočních svátků je Nebespán ZAVŘENÝ, trochu odpočíváme, ale především chystáme úpravy a změny na zimní sezonu. Děkujeme za pochopení, mějte se hezky!

Přijeďte si užít opravdu klidné vánoční svátky na Šumavu. Nebespán bude vánočně vyzdobený a vychutnáte si tu pravou horskou vánoční atmosféru... A navíc od nás dostanete vánoční dárek!

Facebook Iconfacebook like buttonVisit Our BlogVisit Our BlogVisit Our Blog
Paste your AdWords Remarketing code here