Zimní víkendy na Šumavě

3 Jan

posted by

Categories: Šumava

Comments: 0

Přijeďte si užít čerstvý vzduch a dobré jídlo na Šumavu.

Letošní zima je bohužel zatím nepovedená. Sněhu je opravdu pomálu, jen na nejvyšších místech. Když ale zasvítí sluníčko, je Šumava i  bez sněhu krásná. Doporučujeme relaxaci u zapáleného krbu v Nebespánu u znamenitého jídla, sklenky vína, zákusku a kávy od našich baristů. Můžete si dát naše výborná víkendová večení menu pro dva….

Rezervace na tel. 736 602 378 nebo na mailu: info@nebespan.cz

1/ Možnosti běžeckého lyžování:

Do lyžařské stopy můžete nastoupit jen v nejvyšších místech Šumavy nebo v blízkém Bavorsku v blízkosti lyžařského střediska Groser Arber. O víkendu (17.-19.1.2020) má ale sněžit, tak pevně věříme, že se situace zlepší…

Aktuální stav běžeckých stop na Šumavě najdete na webu bilastopa.cz.

2/ Možnosti sjezdového lyžování:

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Kromě lyžařského areálu přímo v Kašperských Horách, který je vhodný zejména pro rodinné lyžování, je na Šumavě několik dalších lyžařských center, kde si přijdou na své jak rekreační, tak sportovní lyžaři – vše jsme přehledně sepsali do následující tabulky. Aktuální stav sjezdovek lze ověřit na webu jednotlivých areálů.

Lyžařský areálVzdálenost autem od hoteluPopis areáluVýhody a poznámky
Kašperské Hory
Začátečníci až středně pokročilí.
www.skikasperky.cz
OMEZENÝ PROVOZ
1 minuta, parkování zdarmaRodinný příjemný areál, parkování zdarma. Velmi hezké dětské hřiště - posuvný koberec, kolotoč ap. Pro naše hosty zde máme 20% slevu na vybavení a 10% na služby lyžařské školy! Pořádáme zde vlastní lyžařsku školku.
Hartmanice
Začátečníci až středně pokročilí.
www.la-hartmanice.cz
MIMO PROVOZ, NEDOSTATEK SNĚHU
10 minut, parkování zdarmaMalý, ale příjemný areál kousíček od chalup. Pěkný svah, dětský areál s provazovým vlekem a lyžařskou školkou. Příjemný bufet, parkování zdarma. Minimum lidí. Velmi výhodné ceny.
Zadov
Začátečníci až středně pokročilí.
www.lazadov.cz
20 minut, parkování zdarmaStředně velký lyžařský areál s dobrou dostupností. V hlavních sezonách hodně lyžařů. Ideální pro rodinu, kde jsou lyžaři i běžkaři, zabaví se všichni.Velmi dobrá lyžařská škola a školka. Možnost výuky běžeckého lyžování.
Velký Javor
Začátečníci až pokročilí (sportovní) lyžaři
www.arber.de (i česky)
35 minut, parkování zdarmaNejlepší lyžování na Šumavě (bavorská část). 2 červné sjezdovky (z toho jedna FIS), kabinka, sedačkové lanovky, krásný snowpark, parkování zdarma. Opravdu si to užijete. Děti do 6 let zdarma. Vyeďte nahoru a vyjděte na vrchol, nádherné výhledy.
Špičák
Začátečníci až pokročilí
www.spicak.cz
35 minut, parkování zdarma (při koupi skipasu)Pěkné i když užší sjezdovky, sedačková lanovka. Nové parkoviště přímo u sjezdovek. Nejprudší černá sjezdovka v ČR zvaná Šance. Trochu levnější než Velký Javor.

Lyžařská školka a program pro děti

Pokud přijedete s dětmi, nabízíme Vám v období pražských jarních prázdnin (16.2.-1.3.) jedinečnou příležitost přihlásit je do naší lyžařské školky. Výuka probíhá od pondělí do čtvrtka od 10 do 12 hodin v areálu Lišák v Kašperských Horách, kde jsou výborné podmínky pro děti, včetně vyhřívané klubovny. Naše lyžařská školka je “all inclusive”: lyzarska skolka deti

  • denně odvoz dítěte z hotelu na svah a zpět (s doprovodem dospělé osoby)
  • odvoz lyžařského vybavení na svah a zpět (před a po skončení celé výuky)
  • 4 x lyžařskou výuku 2 hod. pondělí – čtvrtek (přesuny jsou mimo)
  • vyhřívaná klubovna s možností úschovy lyžařského vybavení (nebudete muset nikam nic nosit)
  • svačina (teplý čaj, sušenky)
  • a především opravdový luxus 1 učitel na max. 3 začátečníky a 5 pokročilých 

2 odpoledne v týdnu je pak pro děti připravený krásný program v naší tělocvičně. Podívejte se na podrobné informace o pobytu s lyžařskou školkou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Od ledna 2020 jsme se rozhodli změnit provoz Nebespánu. Uvádíme také otevírací dobu. Budeme rádi, když si o tom přečtete. Těšíme se na další setkávání u dobrého jídla a pití!

Nebespán vypadá jinak. Dlouho jsme o tom mluvili, řešili, a teď jsme to konečně udělali. Kavárna s pohodlnými ušáky a restaurace s krásnými křesílky a osvětlením. PODÍVEJTE SE NA FOTKY.

Přijeďte si s celou rodinou užít pohodovou zimní dovolenou. Lyžařská školka "all inclusive" pro děti od 4 let a zábavný odpolední program bez rodičů! Gastronomické zážitky a relaxace pro dospělé...

O víkendu 14.-16.2.2020 překvapte svého partnera nebo partnerku romantickým víkend pro dva u nás v Nebespánu. Nebudete litovat, připravíme vám luxusní zážitek....

Facebook Iconfacebook like buttonVisit Our BlogVisit Our BlogVisit Our Blog
Paste your AdWords Remarketing code here