pianino jazz upr

12.5. koncert Najponk trio

Pozvánka na špičkový jazz

Opět skvělá muzika v Nebespánu!  Pokud máte rádi kvalitní hudbu, hlavně jazz a blues, srdečně vás zveme v pátek 12.5. 2023 od 20 hodin na koncert Najponk tria. Najponk (vlastním jménem Jan Knop) je držitelem ceny Zlatý Anděl 2010 v kategorii Jazz & Blues.

Tento vynikající pianista i tvůrčí skladatel vystoupí v Nebespánu spolu se svým triem úžasných hudebníků (Najponk Trio / Najponk – piano, Taras Voloschuk – bass, Marek Urbánek – drums) a garantujeme vám, že si užijete nezapomenutelný večer. V Nebespánu vystupoval již dvakrát, v roce 2018 se speciálním hostem, světoznámým trumpetistou Valery Ponomarjevem.

Bude se hrát takzvaný Straight Ahead Jazz vycházející z bluesových kořenů a swingu, páteří repertoáru jsou hlavně standards, blues a tu a tam i nějaký ten originál, hudba bude znít Nebespánem v pátek 12.5. od 20 hod. – viz ukázky níže (potřebujete Spotify).

Vstupné je 360 Kč a rezervační formulář najdete na konci stránky, nebo napište na info@nebespan.cz

Kdo je Najponk

Najponk, vlastním jménem Jan Knop, je jeden z nejlepších českých jazzových pianistů.  Hraje a natáčí své autorské i převzaté skladby v klasickém jazzovém triu (piano, basa, bicí) nebo sólově (sólo piano). Jeho desky se vydávají nejen v Čechách, ale také v Německu, ve Velké Británii a velmi známý je i v Japonsku.
Na piano hraje od svých osmi let.  Jeho trio bylo mnohokrát zvoleno kapelou roku, poprvé v roce 1998 v anketě České jazzové společnosti. Hrál s mnoha světově známými jazzovými muzikanty.
V prosinci 2009 natočil i kompletní nahrávku alba v New Yorku v neobvyklém nástrojovém triu – Najponk – Fender Rhodes, Ondřej Pivec – Hammondovy varhany, Gregory Hutchinson – bicí, která vyšla v září roku 2010 pod názvem It´s About Time a obdržela hudební cenu ANDĚL 2010 v kategorii Jazz & Blues.

Rezervujte si místa na koncert