restaurace Nebespan 5

Restaurace a kavárna

V Nebespánu v Kašperských Horách máme restauraci, kavárnu, bar a cukrárnu v jednom. Nabídneme vám špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře, domácí zákusky jen z poctivých surovin, výběrovou kávu, kterou připravují zkušení baristé, a výborná vína z nejlepších vinic na Moravě i v Evropě. Na vše v restauraci osobně dohlížíme a pro naše hosty vybíráme jen to nejlepší!

Dnešní menu

Na co se můžete těšit

Vinný lístek

Nabídka skvělých vín

Nápojový lístek

Výběrová káva od baristů

Restaurace Nebespán

Naše filosofie

Naše kuchyně je francouzsko-šumavskou fúzí. Inspirujeme se jak z tradičních receptů francouzského venkova, tak ze zajímavých receptů české a zejména šumavské kuchyně. Snažíme se v maximální míře využívat regionální suroviny z obou stran hranice, i když nabídka od farmářů a pěstitelů na Šumavě bohužel není tak široká jako v jiných českých regionech.

Prioritou je pro nás kvalita a čerstvost. Jsme přesvědčeni, že jen z kvalitních surovin je možné uvařit dobré jídlo. Polotovary jakéhokoliv druhu v naší kuchyni ani cukrárně nenajdete. Jsou zde jen nejlepší suroviny, které zpracováváme od začátku až do konce.

Rezervujte si stůl

jehneci

Restaurace & menu

Od ledna 2020 jsme změnili systém fungování restaurace. Mimo hlavní sezonu (červenec a srpen) máme otevřeno jen od pátku do neděle. Dále máme otevřeno na státní svátky a prázdniny (pololetní, velikonoční, vánoční). V červenci a srpnu máme otevřeno denně. Otevírací doba přehledně

Na oběd i na večeři připravujeme menu:

Polední menu o 2 chodech podáváme od 12 do 15 hodin.

Večerní 3-chodové menu podáváme od 18 do 21 hodin.

Vždy si můžete vybrat z více druhů předkrmů, hlavních jídel a v případě večerního menu také z více druhů dezertů. Snažíme se zohlednit požadavky na speciální stravu (vegetariáni, bezlepková jídla ap.).  Mezi obědem a večeří je hostům k dispozici kavárna, bar a cukrárna, v nabídce máme výborné sendviče. V letních měsících můžete také využít teplý a studený snack v našem Nebeskrámu.

kavarna Nebespan Kasperske Hory

Kavárna a cukrárna

Nebespán není jen restaurace, ale také kavárna & cukrárna . Je to místo, kde se lidé setkávají, povídají si a relaxují u dobrého jídla, kávy, zákusků či sklenky vína.  A za to jsme moc rádi.

Začínali jsme jako kavárna, a (nejen) proto udržujeme vysokou kvalitu kávové kultury. Používáme výhradně výběrovou kávu odrůdy arabica, kterou pro nás praží v Coffee Source a u Michala Křížky. Nabídneme také alternativní způsoby přípravy kávy. Školení baristé pracují na skvělém stroji La Marzocco.

Veškeré zákusky pečeme též u nás. Jsou jen z poctivých surovin, s čerstvým ovocem, z pravé čokolády, másla a smetany. Přijďte ochutnat!

Fotogalerie zákusků

fine dining menu 2

Šéfkuchař

V kuchyni Nebespánu šéfuje Thomas Fleury.

Thomas k nám přišel z Irska, kde otevíral v zimě 2019 francouzskou restauraci.  Je to vynikající francouzský šéfkuchař s více než 18ti lety zkušeností.

Původně vystudoval marketing a komunikaci, ale láska k vaření a osobní setkávání s jednou z ikon francouzské gastronomie, nedávno zesnulým Marcem Meneau, ho nakonec přivedli do kuchyně.

Pracoval mimo jiné 7 let ve 3*michelinské restauraci L´Espérance v Burgundsku (kde se vypracoval na pozici 2. sous-chef), a také ve slavném pařížském hotelu Plaza Athénée. Dále otevíral několik francouzských restaurací (Irsko, Španělsko) a několik let působil na různých pozicích ve skupině Ducasse Paris, kterou vlastní další slavný francouzský kuchař Alain Ducasse.

Jsme moc rádi, že tuto sezonu se nám podařilo Thomase získat pro Nebespán a vy máte nyní příležitost ochutnat jeho skvělou a rafinovanou francouzskou kuchyni, ve které zúročuje své mnohaleté zkušenosti.

 

 

Recaredo Nebespan

Top vinný lístek

Víno máme v Nebespánu opravdu rádi. První vinný lístek nám pomáhal sestavovat hlavní sommelier z pražské michelinské restaurace La Dégustation Zdeněk Oudes. Od té doby vinný lístek neustále vylepšujeme a doplňujeme o špičková vína, která samozřejmě pečlivě testujeme. Některá vína jsme sami dovezli, a tak je najdete jedině u nás v Nebespánu.

Máme širokou nabídku vín po skleničce, a doporučíme vám vhodné párování k různým druhům jídla.  Rádi vám dáme ochutnat, abyste byli se svým výběrem opravdu spokojeni.

Pokud jste milovníci dobrého vína, jste v Nebespánu na té nejlepší adrese.

Náš vinný lístek

Restaurace & kavárna Nebespán