restaurace Nebespan 5

Restaurace a kavárna

Vážení a milí hosté, hotel pro vás otevíráme ve čtvrtek 10.6.2021, od tohoto termínu je možné si rezervovat pobyt u nás. Restauraci otevíráme v pátek 11.6. od 12 hodin.

V Nebespánu v Kašperských Horách máme restauraci, kavárnu, bar a cukrárnu v jednom. Nabídneme vám špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře, domácí zákusky jen z poctivých surovin, výběrovou kávu, kterou připravují zkušení baristé, a výborná vína z nejlepších vinic na Moravě i v Evropě. Na vše v restauraci osobně dohlížíme a pro naše hosty vybíráme jen to nejlepší!

Dnešní menu

Na co se můžete těšit

Vinný lístek

Nabídka skvělých vín

Nápojový lístek

Výběrová káva od baristů

Restaurace Nebespán

Naše filosofie

Naše kuchyně je francouzsko-šumavskou fúzí. Inspirujeme se jak z tradičních receptů francouzského venkova, tak ze zajímavých receptů české a zejména šumavské kuchyně. Snažíme se v maximální míře využívat regionální suroviny z obou stran hranice, i když nabídka od farmářů a pěstitelů na Šumavě bohužel není tak široká jako v jiných českých regionech.

Prioritou je pro nás kvalita a čerstvost. Jsme přesvědčeni, že jen z kvalitních surovin je možné uvařit dobré jídlo. Polotovary jakéhokoliv druhu v naší kuchyni ani cukrárně nenajdete. Jsou zde jen nejlepší suroviny, které zpracováváme od začátku až do konce.

Rezervujte si stůl

jehneci

Restaurace & menu

Od ledna 2020 jsme změnili systém fungování restaurace. Mimo hlavní sezonu (červenec a srpen) máme otevřeno jen od pátku do neděle. Dále máme otevřeno na státní svátky a prázdniny (pololetní, velikonoční, vánoční). V červenci a srpnu máme otevřeno denně. Otevírací doba přehledně

Na oběd i na večeři připravujeme menu:

Polední menu o 2 chodech podáváme od 12 do 15 hodin.

Večerní 3-chodové menu podáváme od 18 do 21 hodin.

Vždy si můžete vybrat z více druhů předkrmů, hlavních jídel a v případě večerního menu také z více druhů dezertů. Snažíme se zohlednit požadavky na speciální stravu (vegetariáni, bezlepková jídla ap.).  Mezi obědem a večeří je hostům k dispozici kavárna, bar a cukrárna, v nabídce máme výborné sendviče. V letních měsících můžete také využít teplý a studený snack v našem Nebeskrámu.

kavarna Nebespan Kasperske Hory

Kavárna a cukrárna

Nebespán není jen restaurace, ale také kavárna & cukrárna . Je to místo, kde se lidé setkávají, povídají si a relaxují u dobrého jídla, kávy, zákusků či sklenky vína.  A za to jsme moc rádi.

Začínali jsme jako kavárna, a (nejen) proto udržujeme vysokou kvalitu kávové kultury. Používáme výhradně výběrovou kávu odrůdy arabica, kterou pro nás praží v Coffee Source a u Michala Křížky. Nabídneme také alternativní způsoby přípravy kávy. Školení baristé pracují na skvělém stroji La Marzocco.

Veškeré zákusky pečeme též u nás. Jsou jen z poctivých surovin, s čerstvým ovocem, z pravé čokolády, másla a smetany. Přijďte ochutnat!

Fotogalerie zákusků

restaurace Nebespan sefkuchar Eugene

Šéfkuchař

V kuchyni Nebespánu šéfuje Eugene Répine.

Evžen (jak mu říkáme my) je původem ze St Etienne, z města kousek pod Lyonem (Lyon je mekkou francouzské gastronomie). Několik let strávil v Číně, kde pomáhal zakládat a rozbíhat několik špičkových restaurací. Od roku 2018 je s námi v Nebespánu, nejprve jako kuchař, a poslední dva roky jako šéfkuchař.

Evžen upřednostňuje jemné přirozené chutě. Vždy hledá tu nejlepší kombinaci surovin, aby docílil optimální chuť na talíři. Nemá rád sůl a miluje bylinky, poctivé máslo a různé bylinkové oleje. Pracuje zásadně s čerstvými surovinami, ideálně regionálními a lokálními. S Evženem v Nebespánu objevíte kouzlo lehké a voňavé francouzské kuchyně…

 

Recaredo Nebespan

Top vinný lístek

Víno máme v Nebespánu opravdu rádi. První vinný lístek nám pomáhal sestavovat hlavní sommelier z pražské michelinské restaurace La Dégustation Zdeněk Oudes. Od té doby vinný lístek neustále vylepšujeme a doplňujeme o špičková vína, která samozřejmě pečlivě testujeme. Některá vína jsme sami dovezli, a tak je najdete jedině u nás v Nebespánu.

Máme širokou nabídku vín po skleničce, a doporučíme vám vhodné párování k různým druhům jídla.  Rádi vám dáme ochutnat, abyste byli se svým výběrem opravdu spokojeni.

Pokud jste milovníci dobrého vína, jste v Nebespánu na té nejlepší adrese.

Náš vinný lístek

Restaurace & kavárna Nebespán