restaurace Nebespan 5

Restaurace a kavárna

V Nebespánu v Kašperských Horách máme restauraci, kavárnu, bar a cukrárnu v jednom. Nabídneme vám špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře, domácí zákusky jen z poctivých surovin, výběrovou kávu, kterou připravují zkušení baristé, a výborná vína z nejlepších vinic v celé Evropě i na Moravě. Na vše v restauraci osobně dohlížíme a pro naše hosty vybíráme jen to nejlepší!

15.6. 24 Degustace

burgundských vín

Vinný lístek

Nabídka skvělých vín

Nápojový lístek

Výběrová káva od baristů

Restaurace Nebespán

Naše filosofie

Naše kuchyně je francouzsko-šumavskou fúzí. Inspirujeme se především těmi nejlepšími recepty francouzského venkova, a přitom se snažíme v maximální míře využívat regionální suroviny, i když nabídka od farmářů a pěstitelů na Šumavě bohužel není tak široká jako v jiných českých regionech. Francouzská i česká kuchyně mají společnou lásku k omáčkám. Ty francouzské jsou lehčí (bez mouky) a využívají trochu jiné suroviny, ale určitě si je zamilujete.

Prioritou je pro nás kvalita a čerstvost. Jsme přesvědčeni, že jen z kvalitních surovin je možné uvařit dobré jídlo. Polotovary jakéhokoliv druhu v naší kuchyni ani cukrárně nenajdete. Jsou zde jen nejlepší suroviny, které zpracováváme od začátku až do konce.

Rezervujte si stůl

jehneci

Restaurace & menu

Otevírací doba přehledně

Kavárna s nabídkou našich vlastních skvělých zákusků je otevřená od 10 do 21.

Na oběd k nám můžete přijít od 12 do 15 hodin. Máme menší menu a la carte, jednodušší velmi chutná jídla. Zde najdete obědové menu.

Večeře 3-chodové zážitkové menu (kde si můžete vybrat z několika předkrmů, několika hlavních jídel a 3 dezertů) podáváme od 18:30 do 21 hodin. Doporučujeme rezervaci předem, naše kapacita je omezená.

Mezi obědem a večeří je hostům k dispozici kavárna, bar a cukrárna. O víkendech můžete využít také využít teplý i studený snack v našem Nebeskrámu.

Těšíme se na vás!

Večerní zážitkové menu

orechove cukrovi

Kavárna a cukrárna

Nebespán není jen restaurace, ale také kavárna & cukrárna . Je to místo, kde se lidé setkávají, povídají si a relaxují u dobrého jídla, kávy, zákusků či sklenky vína.  A za to jsme moc rádi.

Začínali jsme jako kavárna, a (nejen) proto udržujeme vysokou kvalitu kávové kultury. Používáme výhradně výběrovou kávu odrůdy arabica, kterou pro nás praží v Coffee Source a u Michala Křížky. Nabídneme také alternativní způsoby přípravy kávy. Školení baristé pracují na skvělém stroji La Marzocco.

Veškeré zákusky pečeme též u nás. Jsou jen z poctivých surovin, s čerstvým ovocem, z pravé čokolády, másla a smetany. Přijďte ochutnat!

Fotogalerie zákusků

MR

Šéfkuchař

V kuchyni Nebespánu šéfuje francouzský šéfkuchař Mikaël Rassineux. Mike k nám přišel z Lyonu, který je mekkou francouzské gastronomie. Je to výborný šéfkuchař se zkušeností z michelinských restaurací, sám měl 7 let velmi úspěšnou restauraci, kterou zavřel, aby se ještě trochu porozhlédl po světě. Domluvíte se s ním nejen francouzsky, ale samozřejmě také anglicky.

Mikaël miluje nekomplikovanou gastronomii z čerstvých surovin s prvky středomořské kuchyně, velmi rád pracuje se zeleninou.  Základem jsou kvalitní suroviny, talíř, který lahodí oku a skvěle vyladěné chuťe. Přijďte ochutnat!

 

Rozhovor s naším šéfkuchařem

Recaredo Nebespan

Top vinný lístek

Víno máme v Nebespánu opravdu rádi. První vinný lístek nám pomáhal sestavovat hlavní sommelier z pražské michelinské restaurace La Dégustation Zdeněk Oudes. Od té doby vinný lístek neustále vylepšujeme a doplňujeme o špičková vína, která samozřejmě pečlivě testujeme. Některá vína jsme sami dovezli, a tak je najdete jedině u nás v Nebespánu.

Máme širokou nabídku vín po skleničce, a doporučíme vám vhodné párování k různým druhům jídla.  Rádi vám dáme ochutnat, abyste byli se svým výběrem opravdu spokojeni.

Pokud jste milovníci dobrého vína, jste v Nebespánu na té nejlepší adrese.

Náš vinný lístek

Restaurace & kavárna Nebespán