foie gras degustační menu

Gastronomický víkend 21.10. v Nebespánu

Letošní sezona se blíží ke konci. Ještě než 29.10. zavřeme, chceme vám nabídnout degustační 5ti chodové fine-dining menu v podání našeho skvělého šéfkuchaře Mikaëla Rassineux. Bude to opravdový koncert vybraných surovin, chutí a vůní. Nabídneme vám klasiky francouzské kuchyně, ale i „šumavské“ pokrmy s využitím regionálních surovin (tak jako se o to stále snažíme).

Speciální večer se bude konat v sobotu 21.10.2023 od 18:30 hodin.

Mikaël je v kuchyni jako doma už více než 20 let, pochází z Lyonu, který je skutečným centrem špičkové francouzské gastronomie, pracoval u slavných šéfkuchařů, jako jsou Georges Blanc (3* Michelin) a Philippe Gauvreau (2* Michelin) a 7 let vedl svoji vlastní restauraci, než se rozhodl se ještě trochu poohlédnout po světě…. Více si o něm můžete přečíst v jeho medailonku.

Nenechte si ujít tenhle jedinečný gastronomický zážitek v regionu Šumavy a přijďte ochutnat jeho přímočarou kuchyni postavenou na kreativní práci s čerstvými špičkovými surovinami a skvěle vyladěných chutích!

Rádi vám též nabídneme ubytování v jednom z našich luxusních pokojů. Můžete tedy spojit výlet do přírody s úžasným gastronomickým zážitkem a vychutnat si krásné menu včetně vinného párování.

 

Degustační zážitkové menu "Francie & Šumava"

  • Amuse bouche
  • Velouté ze šumavských lesních hub, espuma z uzeného bůčku, divoké bylinky
  • Parfait z fois gras, oříškový tuile (křupavá oplatka), fíky, červená řepa
  • Grilované mušle Saint Jacques, vanilkové máslo, julienne z mladé mrkve a pórku
  • Srnčí hřbet (šumavská zvěřina), omáčka grand veneur, pěna ze sladkých brambor s oříškovým máslem
  • Mille-feuille, hruškový krém, konfitované hrušky, limetka, smetana

Cena menu je 1.390 Kč. V rámci večera budeme nabízet vinné párování s každým chodem.

Menu + luxusní pokoj = zážitkový víkend

Rezervujte si společně se zážitkovým menu i ubytování a užijte si báječný víkend na Šumavě.

Naše luxusní pokoje jsou ve 2. patře a nabízejí veškerý komfort. Koupelny, většina z nich s denním světlem, jsou vybavené prostorným proskleným sprchovým koutem s umyvadlem, toaletou a biokosmetikou. Samozřejmostí je kvalitní připojení na wifi. V ceně ubytování je zahrnuta i výborná snídaně formou bufetu, s našimi vlastními produkty a neomezenou výběrovou kávou od  baristů.

Cena pokoje pro dva na 1 noc se snídaní, sklenkou skvělých bublin na přivítání a prodlouženým využitím pokoje v neděli až do 12 hodin je 3.600 Kč.