coffee

Naše výběrová káva

Kávu nám od samého začátku existence naší kavárny dodává pražská pražírna Coffee Source.

Na mlýnku máme od r. 2012 jejich Biosměs, kterou tvoří 2 druhy kávy: brazilská Santa Clara Bio a etiopská Suke Quto. Káva je plného krémového těla, velmi komplexní. V suchém aroma dominuje vůně lískových oříšků. V espressu vyniká čokoládová chuť s chutí meruněk. Je to i díky tomu, že kvalita této směsi je konstatní a perfektní. Používáme ji na veškeré kávové nápoje, jejichž základem je espresso.

Stále více máme v oblibě také filtrovanou kávu čili jak se dnes odborně říká batch brew. Je mnohem jemnější, a můžete v ní najít mnohem více různých chutí než v espressu. Kávy na filtru střídáme, máme různé odrůdy a někdy vyzkoušíme i jiné pražírny. Stejně nám ale způsob pražení nejvíc chutná od Coffee Source 🙂

A co je na tom všem úplně nejlepší?

Že si můžete veškerou naši skvělou kávu vychutnat i v rámci hotelové snídaně, a to v ceně snídaně! Doporučujeme začít filtrem, který je jemnější, po ránu lépe stravitelný, a prostě se k snídani hodí lépe.  Pokud budete mít stále málo kofeinu, dejte si pořádné espresso, ale spíš až na závěr snídaně. Kávu vám připravíme osobně, nebo některý z našich baristů.

No řekněte, kolik hotelů znáte, kde vám k snídani nabídnou špičkovou výběrovou kávu?