Letní pobyt s jógou na Šumavě

Pobyt s jógou a živly

Motto: Živly jsou principy, které o řády přesahují naši lidskou existenci. Mohou nás o to víc podpořit, když je vědomě přizveme do našich životů.

Termín: 21.-25.6.2023 (středa – neděle)

Zveme vás na jedinečný letní pobyt s jógou na Šumavu do Kašperských Hor, do rodinného hotelu Nebespán. Prožijete 5 dnů v napojení na sebe a na krásnou šumavskou přírodu. Budeme vás hýčkat, od hebounkého povlečení, voňavé biokosmetiky, čerstvě namleté kávy na snídani, skvělé gastronomie od francouzského šéfkuchaře až po úžasné lekce jógy a propojení s okolní šumavskou přírodou.

Nosnou linkou pobytu s jógou budou živly (země, voda, oheň, vzduch, éter) neboli základní prvky, ze kterých je složený prazáklad světa. Těchto pět živlů tvoří přírodu, lidské tělo i naši osobnost.  Nádherná šumavská příroda vytváří ideální kulisu k tomu, abychom se s jednotlivými živly postupně setkali, pokusili se je vnímat a jejich prostřednictvím lépe porozuměli sobě samým.

 

Živly neboli elementy (země, voda, oheň, vzduch, éter) jsou základní ingredience, ze kterých je složený náš svět. Každý ze živlů má svoje nezaměnitelné vlastnosti a projevy.

V tradičním jógovém pojetí se živly váží k prvním pěti čakrám neboli eneregetickým centrům v našem těle. První čakra má vazbu k zemskému elementu, druhá k vodnímu, třetí k ohňovému, čtvrtá ke vzdušnému a pátá se váže k nejméně hmatatelnému prvku, k éteru. Porozumění, jak energie jednotlivých elementů formují naši podstatu a ovlivňují pocit tělesné i duševní pohody, napomáhá naší vnitřní transformaci, která podporuje naše sebeuzdravení a seberealizaci.

V praxi to znamená, že harmonizací jednotlivých elementů uvnitř sebe nalézáme větší vnitřní rovnováhu a žijeme ve větším souladu se sebou a svým okolím.

Vypadá to jako věda, ale ve skutečnosti jde o jednoduché principy, které ve výsledku všichni známe z každodenního života. Jen si je často neuvědomujeme. A to je vlastně cílem tohoto pobytu: dopřát si dostatek času a prostoru pro uvědomění si různých kvalit živlů v sobě, pohrát si s nimi a možná je natrvalo přizvat do svého života.

Připravili jsme pro vás vzrušujících 5 dnů, ve kterých vám chceme nabídnout zajímavé informace, nové zážitky, sebepoznání a možná i cestu k větší radosti a vnitřní spokojenosti. Srdečně Vás zveme na tuto objevnou výpravu!

jogovy vikend 1

Pobyt s jógou - 1. den přivítání

Letní pobyt s jógou a živly je záměrně rozdělený do 5ti dnů, abyste měli čas opravdu vypnout, relaxovat a plně přenést se do světa jógy, šumavské přírody a odpočinku.

I proto vám hned první den nabídneme možnost ubytovat se už od 12 hodin a naladit se na klid a pohodu nadcházejícího pobytu v přírodě, daleko od každodenních starostí. U nás nic nemusíte, ale jen můžete…

První den začneme společným přivítáním a drinkem v naší relaxační zahradě, pokud to počasí dovolí.  Seznámíme vás s programem, odpovíme na vaše dotazy a pokusíme se splnit případná vaše přání.

Po společné večeři vás čeká první jógová relaxační lekce před spaním, takové vklouznutí do programu příštích dnů….

Pobyt s jógou na Šumavě

Pobyt s jógou - 2. den země

Motto: Země nám dává stabilitu, oporu, doslova pevnou půdu pod nohama, poskytuje kontakt s formou a fyzickou realitou. Propojuje nás s naším tělem a jeho zdravím a materiální hojností.

Ústředním tématem dne bude péče o chrám našeho těla a propojování s okolní přírodou. Začneme ranním protažením na zahradě v duchu starého čínského cvičení. Zažijeme pocit uzemnění, kdy energie může přes chodidla dobře proudit a vyživit nás.
Po vydatné snídani vyrazíme do okolních luk a lesů za divokými bylinkami v doprovodu zkušené místní bylinkářky. Po obědě se budeme věnovat tvořivé práci s hlínou a živou šumavskou přírodou, kterou si pak odnesete i domů….
Podvečer věnujeme jógové praxi na téma elementu země. Nebude chybět cvičení, práce s dechem, relaxace a meditace.
Na závěr dne poskytneme našemu tělu potěšení a výživu v podobě skvělé večeře. Den uzavřeme ochutnávkou tradičního kakaa a uděláme si prostor pro vaše dotazy a sdílení dojmů z celého dne.

Top gastronomie

od francouzského šéfkuchaře

Jedinečný jógový

program pro tělo a duši

Čistá šumavská

příroda na dosah

Krásný hotel

a osobní péče

živel voda pobyt s jógou

Pobyt s jógou - 3. den vody

Motto: Voda oproti zemi vnáší do našeho života pohyb. Voda potřebuje plynout, proudit, měnit se. Vyrovnaný vodní živel nám dává chuť do života, přináší radost a hravost, spontaneitu a v neposlední řadě vnitřní spokojenost.

Den vody začneme luxusní snídaní, u příležitosti dne vody s čerstvými ovocnými i zeleninovými štávami. Navážeme jógovou praxí s tématem vody. Dozvíte se, jak element vody jemně podpořit jógovými pozicemi, dechovými a vizualizačními technikami a prací se zvukem.
Po obědě se propojíme s vodou v šumavské přírodě, vydáme se na výlet ke životadárné studánce v lese. Odvážlivci se mohou vykoupat v tůni v lesní říčce. Voda je nejdůležitější složkou našeho těla, tvoří 60 až 80% lidského organismu. Je velkým darem, má potenciál očišťovat, léčit, vyživovat. Po večeři se sejdeme (třeba i se sklenkou dobrého vína) u zajímavého povídání na téma „Spokojenost ženy“, které povede zkušená psycholožka, lektorka a koučka Lenka Králová.  Na závěr bude opět prostor pro dotazy a sdílení dojmů z celého dne.

živel oheň pobyt s jógou

Pobyt s jógou - 4. den ohně

Motto: Dynamická energie elementu ohně nám dává schopnost konat, převádět myšlenky na skutky. Oheň nás učí, jak správně využívat osobní sílu, moc a vůli. Propojuje nás se schopností postavit se sami za sebe, abychom mohli plně zazářit.

Den ohně zahájíme jógovou praxí. Otestujeme naší fyzickou sílu a sílu středu našeho těla. Uvědomíme si důležitost správného záměru a doslova rozdmýcháme náš vnitřní oheň. Transformační síla ohně pomáhá přeměňovat, zažívat – jak potravu, tak události našeho života. Po pozdní snídani bude prostor, jak strávit část dne podle vaší aktuální nálady. Můžete vyrazit na výlet dle vašeho výběru (doporučíme vám ty nejhezčí) nebo si třeba udělat líný čas s knihou v relaxační zóně na zahradě.
V podvečerních hodinách se setkáme na krásné louce s jedinečným výhledem do šumavské krajiny. Bude pro vás připravená večeře na ohni a volná zábava.
Po návratu do hotelu můžete absolvovat přednášku věnovanou dechu a dechovým technikám pro stresové situace. Zhodnotíme uplynulý den a pomocí práce s dechem se už malinko naladíme na další element – vzduch.

živel vzduch pobyt s jógou

Pobyt s jógou - 5. den vzduchu

Motto: Vzduch nám dává schopnost vyvažovat a nacházet rovnováhu ve všech aspektech života. Pomáhá nám efektivně hospodařit se svou energií, propojuje nás s plícemi a srdcem, s přírodou a vším zeleným. Učí nás žít v lásce k sobě i k ostatním, umět rovnoměrně přijímat a dávat (nádech a výdech).

Éter je prvním stvořeným prvkem, z něhož povstaly další elementy. Představuje tvůrčí prázdnotu, která může vše pohltit i vydat. Umožňuje nám vyjádřit svoji nejhlubší podstatu a bytostnou kreativitu. Dává nám schopnost komunikovat, dobře a vědomě vládnout slovem. Učí nás naslouchat, respektovat a vnímat sílu ticha.

Den vzduchu a éteru začneme snídaní. Dopoledne věnujeme jógové praxi. V těle se zaměříme na prostor hrudníku, na paže a ramena. Dech vše propojí a uvede do rovnováhy.
Celý pobyt zakončíme společným rozloučením v kruhu, kde bude možnost v bezpečném prostoru komunikovat a sdílet dojmy či emoce.
Pro pozvolný přechod do reality všedního dne vám nabídneme možnost pozdního check-outu až do 14 hodin.

Co vše zahrnuje náš letní pobyt s jógou?

Součástí našeho pobytu s jógou je kompletní výše uvedený program, a také následující služby:

 • ubytování v luxusním pokoji s koupelnou na 4 noci (je možnost se ubytovat také v prostorném apartmá – kontaktujte nás)
 • 4x snídaně formou teplého a studeného bufetu, s výběrem našich domácích produktů a s neomezenou výběrovou kávou
 • 3 x  večeře formou 2chodového menu (předkrm  +  hlavní chod) + 1 x večeře formou vaření na ohni v přírodě (tato večeře je včetně nápojů)
 • 2 x  oběd formou 2chodového menu (polévka  + hlavní chod)  – v sobotu je oběd ve vlastní režii  (můžete vyzkoušet okolní restaurace nebo vyrazit na výlet – rádi vám na přání připravíme svačinu s sebou)
 • vaříme výhradně z kvalitních a čerstvých surovin, součástí naší nabídky bude bezlepková a vegetariánská strava
 • pitný režim na lekcích jógy (bylinkový čaj, voda)
 • 1 uvítací lekce relaxační jógy
 • 4 x 2hod lekce jógy (čtvrtek – neděle) + ranní protažení
 • veškerý společný výše popsaný program včetně večerního povídání s psycholožkou, lektorkou a koučkou Lenkou Královou
 • tvořivé okénko na téma Dne země
 • volné využití infrasauny a relaxační zóny v naší uzavřené zahradě 1.400m2
 • wifi v celém hotelu a možnost parkování kol pod přístřeškem v uzavřené zahradě
 • průvodce programem po celou dobu pobytu
 • brzký check-in v den příjezdu od 12 hodin a pozdní check-out v den odjezdu do 14 hodin

Mimo výše uvedené služby zahrnuté do ceny pobytu můžete využít další služby od našich partnerů v okolí :

Kdo se o vás budete na pobytu s jógou starat?

jogovy vikend 2

Romana Konrádová - průvodce pobytem a světem jógy

text

pobyt s jógou na Šumavě

Sabina Kmecová - průvodce pobytem a péče o hosty

text

MR

Mikael Rassineux - francouzský šéfkuchař

text

Nebespán hotel Kašperské Hory apartmán 3

Jana Lišková - skvělé snídaně a vaše pohodlí

Letní pobyt s jógou na Šumavě

Cena pobytu s jógou