jogovy vikend 2

Romana – lektorka jógy v Nebespánu

Jmenuji se Romana Konrádová a jsem lektorka jógy, praktikantka čchi-kungu a tanečnice. Už pátým rokem připravuji pobyty s jógou v Nebespánu. Mým cílem je nejen předání mých znalostí jógy a lásky k pohybu, ale také vytvoření bezpečného a příjemného prostředí pro všechny účastnice. I proto jsou pobyty s jógou omezené na 12 osob. Ve spojení s pohostinností Nebespánu a osobní péčí o každého z hostů mají tak naše pobyty opravdu jedinečnou atmosféru.

Nejpřirozeněji se vyjadřuji pohybem. Miluji tanec, je to moje celoživotní vášeň, která mě provází od dětství. Zájem o čínskou medicínu a mé vlastní studium sinologie mě dále přivedly k tradičnímu čínskému cvičení čchi-kung. Čchi-kung cvičím s přestávkami od svých 16 let a postupem času stále více oceňuji jeho blahodárný vliv na udržování životní vitality.
Jóga vstoupila do mého života po narození mých tří dětí a už v něm zůstala. Pomohla mi obnovit kontakt se svým tělem a navázat spojení sama se sebou. To spojení se neustále prohlubuje, přináší mi radost, větší klid a uspokojení.

Těším se na vás, protože každé nové setkání, ať už na jógové podložce nebo v životě, je pro mě něčím jedinečné a inspirativní.

jogovy vikend 3

Moje lekce jógy

Učím jemnou jógu s důrazem na správné srovnání těla a s dostatkem prostoru a času pro prožitek sebe sama. Tajemství lidského těla mě nepřestává fascinovat. Baví mě hledat souvislosti a poznávat, jak je všechno dokonale propojené a provázané na různých úrovních. Těší mě, když si lidé na mých lekcích začínají více uvědomovat své tělo, dokážou mu naslouchat a postupně i lépe rozumět.

Co bych si přála, aby vám moje lekce přinesly: 

  • chvíle, kde se můžete potkávat sami se sebou
  • schopnost zvládat běžný život s větším nadhledem
  • možnost vnímat moudrost a inteligenci svého těla
  • cestu k zastavení se a prožívání přítomných okamžiků
  • a možná i důvěru ve vaši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě
romana konrádová lektorka jóga v nebespánu

Moje cesta do světa jógy

Jsem absolventkou Filosofické fakulty UK v Praze, obor sinologie.

Vzdělání v oblasti jógy:

2020 Michaela Cusanová: Škola bederních svalů
2019
Barbora Hu, Andrea Knotková: Výcvik čakra jógy
2017 Improve Academy: Instruktor jógy (akreditovaný vzdělávací program)
2016 Dinah Rodrigues: Certificate of Hormone Yoga Therapy for Menopause Level I
2012 Hanka Luhanová: Školení pro cvičitele dětské jógy II.
2011 Hanka Luhanová: Školení pro cvičitele dětské jógy I.

Setkat se mnou se můžete například ve Studiu Sáry Puchowské v Hybernské ulici v Praze.

Jako součást mé jógové praxe i každodenního žvota vnímám práci se živly/elementy, jakožto základními ingrediencemi našeho světa i nás samotných.  Napojení na esenci jednotlivých elementů (země, voda, oheň, vzduch, éter) a jejich harmonizace prohlubuje moji vnímavost směrem k sobě a přináší mi větší rovnováhu do života. S tím přirozeně narůstá i moje potřeba žít ve větším souznění s okolním světem a v hlubokém respektu k Matce přírodě. Věřím, že i vám může propojení se živly vnést do života inspiraci a možná i pár obohacujících „aha“ momentů.

 

 

Napište mi

Ráda Vám odpovím na dotazy ohledně pobytů s jógou, které pořádám v Nebespánu. Napište mi a jakmile to bude možné, tak se vám ozvu…